Ahoj, jsem Anděla

Tanečně-pohybová terapeutka a lektorka tance a pohybu

Pomáhám ženám řešit jejich aktuální témata skrze tanec a pohyb a učím je, jak zařadit tanec a pohyb do běžného života.

Mojí misí je pomoci vám, abyste se uvolnili, získali vnitřní stabilitu a větší sebevědomí a abyste se naučili vnímat pohyb a tanec jako základ psychohygieny a jako něco zcela přirozeného. Sama na sobě, i v průběhu spoluprací s klientkami, jsem si zkusila, jak nám může tanec a pohyb pomoct zbavit se toho, co už nepotřebujeme a jak nás může ozdravit.

Tanečně-pohybové terapii se věnuji naplno od roku 2021. Pracovala jsem již s individuálními klienty, ale v rámci své praxe také např. se skupinou v Gerontologickém centru v Praze. Zároveň funguji jako lektorka tanečně-pohybových aktivit v Centru tance v Praze, v jógové škole Yoga4Yogi v rámci kurzu Lektor tance, a také jako lektor tanečně-pohybové terapie v mé alma máter, Akademii Alternativa v Olomouci.

Zároveň se v tomto oboru nadále vzdělávám a dělám mu osvětu, kde je to jen možné. Jsem také členkou Mezinárodní asociace uměleckých terapií.

Můj příběh

Jak jsem se k tomu dostala?

Tanec i pohyb mě provázely již od malička. Moje maminka mě vedla k tanci, do kterého jsem se zamilovala, a o kterém jsem už tehdy tušila, že je v něm něco víc. Stejně jako v pohybu.

Pohyb je to nejpřirozenější, co pro člověka existuje a navíc léčí tělo i duši. A nejkrásnější na tom je, že hýbat se může skutečně každý, i Ty!

Sama nejsem zdravá. Mám Turnerův syndrom a celiakii. Jako malá jsem měla kratší nohu, jako dítě školou povinné jsem si prošla úzkostmi a v tom období jsem měla několik hodně viditelných tiků.

Ale i tehdy byly chvíle, kdy jsem se cítila v pořádku. Svá. Zdravá. Kdy jsem na všechno zapomněla. A to, když jsem tančila. Tanec a pohyb mě dostal tam, kde teď jsem, pomohl mi najít vlastní cestu a překonat všechny těžkosti.

A přesně proto, že vím, že to funguje, cítím jako své poslání ukázat to i ostatním. Třeba právě Tobě!

Můj diplomy