Chceš se uvolnit a naučit se něco víc o své těle?

Přijď na skupinové lekce tanečně-pohybové terapie

Chceš se na začátku týdne odreagovat a trochu si užít radosti z pohybu? Chceš si jen tak zkusit, zcela nezávazně, jak by mohla tanečně-pohybová terapie vypadat?

Pak to přijď zkusit na skupinové lekce!

Skupinové lekce probíhají v Centru Tance v Praze na Václavském náměstí.

  • Vždy v pondělí 16:30 – 18:00
  • Přihlášení ZDE

Co Ti přinese tanečně-pohybová terapie?

Tanečně-pohybová terapie je celostní harmonizující přístup. Řeší vnitřní témata z mnoha úhlů, pomáhá prožít skryté emoce, neprožité zážitky, pracovat s depresí, úzkostí, či se stresem. To vše skrze povídání a cílená pohybová cvičení.
Vše je propojené. Případné tlaky na hrudi, nesoustředění, bolesti hlavy, krční páteře - to vše souvisí nejen s fyzickými problémy, ale také s vnitřním prožíváním. Když se cítíte být ve stresu, je ve stresu i tělo. Uvolníme-li stres, povolí i přetažené svaly.
Už žádné zapomínání a špatné soustředění. Pomocí konkrétních cvičení se naučíme, jak zastavit, zpomalit a jak mít klidnější hlavu.
Zklidnění a vědomí toho, jak se zastavit, to je základ práce se sebou, se stresem, s vyhořením. Naučíme společně se, jak na to.
Tanečně-pohybová terapie je možnost, jak řízeně pojmenovat a projevit v bezpečném prostoru všechny vaše myšlenky, strachy a vnitřní prožitky.

Co je tanečně-pohybová terapie?

Tanečně-pohybová terapie je druh umělecké terapie, která používá tanec a pohyb jako léčebný prostředek v rámci cílených pohybových a tanečních cvičení. Jedná se o účinný léčebný prostředek a prostředek pro sebevyjádření.

Je vhodná pro všechny. Při setkáních nejde o výsledné dílo, ale o proces, který na setkání proběhne. Každý v sobě máme své pohybové vzorce, jejichž ovlivněním je možné ovlivnit i celkové prožívání. 

Ne. Opravdu nemusíš mít žádné taneční, nebo pohybové vzdělání. Jde o prožitek. Navíc projdeme různé relaxační a dechové techniky, podíváme se na práci s chodidly, správným postojem, nebo třeba s chůzí. To vše Ti pomůže propojit se lépe s tělem, dostat se z hlavy zpět do těla a získat prostor pro volné vyjádření.